Menu
Trustpilot stars
Ocena klientów: 4.6/5

Darmowa wysyłka od 50,00 €

Pytania lub porady? Dzwonić +31 24 3296116

Powrót
Ergonomiczne myszki
Myszka z kulą

Myszka z kulą

Użycie standardowej myszy komputerowej jest częstą przyczyną zespołu RSI (zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego), takich jak bóle ramienia i barku. Mysz z kulą naprowadzającą oferuje rozwiązanie, ponieważ nie wymaga dużego lub wcale ruchu ramienia i nadgarstka. Kula naprowadzająca pozostaje nieruchoma na biurku, a kierowanie nią odbywa się za pomocą palców i kciuka. Ruch kuli jest przekładany na ruchy kursora. Sprawia to, że mysz jest niezwykle ergonomiczna, ponieważ nie jest już sterowana mięśniami barku i szyi, co zapobiega przeciążeniu.

Mysz z kulą naprowadzającą często jest stosowana w przypadku dolegliwości związanych z szyją, barkiem i górną częścią ramienia. Większość myszy z kulą naprowadzającą umieszcza dłoń i nadgarstek w wygodnej, czasami lekko pochylonej pozycji, co zmniejsza napięcie mięśniowe. Istnieją myszy z kulą naprowadzającą, które mogą być używane zarówno przez osoby prawo- jak i leworęczne.

Zalety myszy z kulą naprowadzającą

Największą ergonomiczną zaletą kuli naprowadzającej jest to, że pozostaje ona na swoim miejscu. Kursor jest sterowany poprzez poruszanie kulą za pomocą palców i kciuka. Myszy z kulą naprowadzającą wymagają znacznie mniejszych ruchów ramienia i nadgarstka w porównaniu do standardowej myszy komputerowej, co zapewnia bezbolesne doświadczenie związane z korzystaniem z komputera. Okrągły kształt myszy z kulą naprowadzającą doskonale pasuje do dłoni, co sprawia, że jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

Myszy z kulą naprowadzającą zajmują również mniej miejsca na biurku, ponieważ nie trzeba ich przesuwać po powierzchni, co czyni je idealnymi w miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Zapewniają bardzo precyzyjne sterowanie kursorem w dowolnym położeniu, zarówno na standardowym biurku, jak i na kanapie.

Różne modele myszy z kulą naprowadzającą

Jeśli chcesz kupić mysz z kulą naprowadzającą, nasza oferta obejmuje myszy z kulą naprowadzającą znanych marek, takich jak Logitech lub Kensington, które gwarantują wysoką jakość i długą trwałość.

Kensington Orbit Optical to mysz z kulą naprowadzającą o symetrycznym kształcie, co sprawia, że jest odpowiednia zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych

. Model Logitech M575 ERGO to bezprzewodowa wersja przeznaczona dla użytkowników praworęcznych. Ten model jest wyposażony w 5 przycisków, w tym kółko przewijania. Ponadto, ma on delikatne nachylenie, które umieszcza dłoń i nadgarstek w bardziej naturalnej pozycji.

Porady dotyczące zakupu myszy z kulą naprowadzającą

Przed dokonaniem zakupu zaleca się porównanie różnych modeli myszy z kulą naprowadzającą. Jeśli wolisz sterować kulką naprowadzającą za pomocą kciuka, lepszym wyborem będzie mysz z kulą naprowadzającą Logitech. Dla osób leworęcznych lub jeśli chcesz przełączać się między lewą a prawą ręką, lepszym wyborem będzie mysz z kulą naprowadzającą Kensington Orbit Optical. Jeśli nie jesteś w pełni przekonany do któregoś z modeli myszy z kulą naprowadzającą, Ergo2Work oferuje możliwość zamówienia myszy na próbę. Możesz przetestować mysz przez 28 dni w spokoju.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Wyczyść wszystko
Podsumowanie zamówienia
Nie masz produktów w koszyku.