Menu
Trustpilot stars
Ocena klientów: 4.6/5

Darmowa wysyłka od 50,00 €

Pytania lub porady? Dzwonić +31 24 3296116

Powrót
Ergonomiczne myszki

Ergonomiczne myszki

Spędzamy wiele godzin przed komputerem zarówno w pracy, jak i w domu. Mysz komputerowa jest często używanym przedmiotem i ważnym czynnikiem powodującym dolegliwości RSI. W przypadku tradycyjnej (standardowej) myszy dłoń zazwyczaj leży płasko na myszy. W ten sposób staw nadgarstkowy jest skręcony, a dłoń ma nienaturalne ułożenie. Może to prowadzić do bólu w przedramieniu, nadgarstku lub całej ramieniu. Myszy ergonomiczne zapewniają naturalne, zdrowe ułożenie pracy, co może zapobiegać dolegliwościom RSI.

Czym jest mysz ergonomiczna?

Myszy ergonomiczne są zaprojektowane tak, aby były wygodne w użytkowaniu, łatwe w obsłudze i jednocześnie zmniejszały napięcie mięśniowe. Myszy ergonomiczne różnią się od tradycyjnych (zazwyczaj płaskich) myszy poprzez specjalny kształt i często wykorzystują pionową pozycję dłoni. Ta pionowa mysz ergonomiczna sprawia, że dłoń spoczywa na myszy w naturalnym położeniu, co prowadzi do mniejszego napięcia mięśniowego w nadgarstku i ramieniu. Zapobiega to bólom spowodowanym przez RSI.

Dostępne są również odpowiednie ergonomiczne myszy dla dolegliwości RSI, które występują w innych miejscach niż nadgarstek lub ramię, takie jak myszy centralne (rollerbar), które zapewniają optymalną pozycję myszy w centrum ciała. Pracując w ramach linii ramion, zapobiega się nadwyrężeniu ramion i szyi. Istnieje również wiele innych rodzajów myszy ergonomicznych, takich jak trackballe, myszy stóp i myszy piórkowe.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Darmowa dostawa Darmowa dostawa od 50 euro
Wysyłka dzisiaj Zamówienie złożone przed godziną 16:00, wysłane dzisiaj
Podsumowanie zamówienia
Nie masz produktów w koszyku.